Kūku Tūta Logo

"Kūku Tūta" stāsts...

Baiba Zemīte ar gardumiem

Mans vārds ir Baiba Zemīte un es esmu mājražošanas uzņēmuma SIA “Kūku Tūta” saimniece un trīs bērnu mamma.

Man ir prieks, ka Tev ir izdevies mūs atrast! Es esmu pārliecināta, ka ar Kūku Tūtas gardumiem, man izdosies kādus no Taviem svētkiem padarīt par vēl īpašākiem.

Baiba Zemīte ar gardumiem

Ja Tu esi šeit, tad noteikti vēlies uzzināt mazliet vairāk par mani un Kūku Tūtu.

Ļauj man Tev pastāstīt kā es nonācu līdz gardumu gatavošanai un kāds ir Kūku Tūtas stāsts!

Mans vārds ir Baiba Zemīte un es esmu mājražošanas uzņēmuma SIA “Kūku Tūta” saimniece un trīs bērnu mamma.

Kad manā ģimenē viens pēc otra ienāca 3 bērni, es vēlējos mūsu ģimenes svētkus nosvinēt tā, lai katri svētki mūsu ģimenei un viesiem paliktu atmiņā kā kaut kas mazliet īpašs.

Es vēlējos, lai gardumi, kurus es ceļu galdā svētkos pārsteigtu manus bērnus un svētku viesu gan ar savu izskatu, gan garšu un turklāt, lai tie ir gatavoti no labām izejvielām.

Bet man reti, kad izdevās atrast, ko atbilstošu savām vēlmēm.

Veikalā iegādātie gardumi man parasti sagādāja vilšanos. Bieži man neapmierināja to garša. Man nebija prieks tos pasniegt viesiem, jo tie nebija nekas īpašs – ne izskata ne garšas ziņā tie nepārsteidza. Pat vēloties iegādāties kaut ko kvalitatīvu, veikalā vienkārši nav gardumi, kuri būtu gatavoti no kvalitatīviem produktiem.

Ar mērķi panākt ilgākus produktu derīgumu termiņu un aizvietot kvalitatīvus produktus ar lētākām alternatīvāk, ražotāji produktiem pievienot savādāk nevajadzīgas pārtikas piedevas.

Tajā laikā man arī nebija izdevies atrast nevienu uzticamu individuālu kūku cepēju – bieži cilvēki kūkas un citus gardumu cepa nereģistrētos uzņēmumu, kas man nedeva drošības sajūtu par produktu izcelsmi un gatavošanas procesu.

Tad es sāku gardumus svētkiem gatavot pati. Tas patiesībā priekš manis nebija nekas jauns, jo šīs prasmes biju vidusskolas laikā apguvusi „Rīgas pārtikas ražotāju vidusskolā”, bet nebiju kādu laiku pielietojusi.

Man bija prieks saņemt komplimentus no svētku viesiem par maniem gatavotajiem gardumiem, bet es tiem neļāvu apturēt manus pašizaugsmes centienus. Es nepārtraukti eksperimentēju un mācījos meistarklasēs pie Latvijas labākajiem kūku cepējiem un vieslektoriem.

Kad bērni paaugušies un man bija jāizlemj, ko darīt tālāk, es iedomājos: “Kādēļ gan es nevarētu izveidot savu mājražošanas uzņēmumu un palīdzēt citiem sagādāt lieliskus gardumus svētku galdam?”

Un tā mēs kopā ar vīru izveidojām mājražošanas uzņēmumu SIA “Kūku Tūta”.

Bet jau no paša sākuma mēs nolēmām lietas darīt pareizi – ar uzņēmējdarbību nodarbosimies legāli, reģistrēsimies un ievērosim PVD prasības un maksāsim nodokļus, lai radītu saviem klientiem pārliecību par Kūku Tūtas produktiem. Tas bija tas, kas pietrūka man pašai, meklējot uzticamu kūku cepēju.

Man ir prieks, ka Tev ir izdevies mūs atrast! Es esmu pārliecināta, ka ar Kūku Tūtas gardumiem, man izdosies kādus no Taviem svētkiem padarīt par vēl īpašākiem.